לוגו חברת ניקיון

כיצד לנקות את הבית לפסח

חג הפסח הוא אחד החגים המיוחדים ביותר בלוח השנה העברי ועבור העם היהודי. הוא מסמל את יציאת בני ישראל ממצרים מעבדות לחירות. אין ספק כי כאשר מדברים על חירות אי אפשר שלא לדבר על ההשתעבדות שלנו לניקיון השוטף של הדירה, אך לקראת חג הפסח מדובר בניקיון מסוג אחר לגמרי: מקיף יותר, סיזיפי יותר, כזה שחשוב שיטפל גם בגרגירי החמץ הקטנים ביותר. על אף שיש אנשים שאוהבים ניקיון (כמונו) בכל הנוגע לניקיון פסח אנשים מעדיפים בדרך כלל להזמין חברת ניקיון מקצועית לצורה ניקיון הדירה לקראת חג הפסח.

אחסון וניקיון החמץ:

בשלב הראשון יהיה עלינו לשרוף את החמץ או לכל הפחות לרכז אותו בתוך ארון סגור ואטום עד סוף החג ולרשום עליו "חמץ" כך שלא יפתחו את הארון במהלך החג. חמץ הוא כל דבר העשוי ממרכיבי התבואה: חיטה, שעורה, שיבולת שועל, כוסמין ושיפון. לאחר ששרפתם את החמץ שמצאתם ברחבי הבית תצטרכו להתחיל לבצע את הניקיון באופן יסודי. מבחוץ פנימה.

ניקיון חדר המדרגות והכניסה לבית:

אם אתם גרים בבית פרטי תצטרכו לנקות את המרפסות והכניסה לבית. במידה ומדובר בדירה בבניין חשוב יהיה לניקיון את חדר המדרגות ושטח הכניסה בקומה שלכם. כדאי להזמין גם פוליש לרצפה בכניסה לבניין כדי להימנע מכניסת חמץ לבניין ומשם לביתכם כאשר בני הבית יצאו ויכנסו מהבית או כאשר אורחים יגיעו אליכם במהלך החג. 

ניקיון המטבח:

החלל העיקרי בו נמצא חמץ יהיה באזור המטבח והמזווה. החל מארונות המטבח, דרך התנור, מאחורי התנור והמיקרו, באזור הכיריים וכמובן בתוך הארונות עצמם. לפתוח דלת דלת ולנקות היטב. המטבח ישמש אתכם גם במהלך החג לארוחת החג עצמה וכמובן גם לבישולים ואוכל במהלך החג ולכן אתם רוצים לוודא שאין חמץ כלל באזור זה. 

ניקיון החדרים האחרים בבית:

כעת תוכלו להגיע לניקיון החדרים האחרים ברחבי הבית: חדרי השינה, חדרי הרחצה (כי אם כבר מנקים אז כדאי לנקות את כל הבית) ועוד. מארונות הבגדים, דרך המסילות והתריסים ועד לכלים הסניטריים. עושים ניקיון כולל ומקיף כולל פוליש קריסטל לחידוש המרצפות – כי גם להם מגיע להתפנק לקראת החג!

החלפת סדינים ומצעים בכל רחבי הבית:

מחדרי השינה ועד לכיסויי הספה בסלון. לנקות, לייבש ולהחזיר כחדשים. גרגירי אוכל וחמץ עשויים להצטבר באזורים אלה, גם בפינת הישיבה בסלון וכן גם על המיטה אם אתם או הילדים אוכלים בחדר. לכן חשוב יהיה לנקות היטב אזורים אלה ולהחליף את המצעים כראוי.

ניקיון הרצפה:

אחרי שניקיתם את כל הארונות, השידות, המדפים, המזווה, הכיורים, אזור השיש במטבח, התריסים והחלונות יהיה צורך לנקות את גם את הרצפה. עד עכשיו אם נפל לכלוך על הרצפה במהלך הניקיון זה לא היה נורא כיוון שהחלק האחרון של הניקיון מתנקז לניקיון הרצפה. במידה ושכרתם שירותים של חברת ניקיון מקצועית תוכלו לקבל גם פוליש ווקס לרצפה שלא רק יבריק את המרצפות אלא גם יוודא שאין עוד פירורים ולכלוך על הרצפה. לא כל חברת ניקיון מספקת שירותי פוליש כיוון שצריך מכשור מיוחד לכך. לכן כדאי לוודא זאת מול חברת הניקיון שאתם מזמינים לקראת ניקיון הבית לפסח.

כיצד לנקות את הבית לפסח
אז מה היה לנו עד עכשיו?
אהבתם את הפוסט? שתפו אותו עם חברים
Facebook
WhatsApp
Twitter
עוד רגע והבית שלך מבריק
השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם
מאמרים אחרונים
שמרו על קשר

עוד רגע והבית שלך מבריק

השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם

לחץ לשיחה עם נציג
ברוכים הבאים לווצאפ. מוזמנים לרשום לנו ונשמח לעזור לכם 24/7.